"Sześciu Wspaniałych.." Finałowa runda żaka w Łęcznej

W sobotę rozegrano finałową część rozgrywek grupy żaka jesień 2017 r. Oprócz naszego zespołu w mistrzowskiej grupie rywalizowały: APC Paderewski, Tur Milejów, Górnik Łęczna, Puławiak Puławy i Vrotcovia Lublin. W dość mocno okrojonym składzie nasz zespół radził sobie bardzo dobrze. Warto odnotować, że z APC Paderewskim i Puławiakiem rywalizacja była przy takiej samej liczbie zawodników w polu gry. Trenerom obu zespołów maksyma fair-play nie jest obca, czego nie można wspominać o pozostałych. W pierwszym meczu z APC Paderewskim odnieśli porażkę 0:2, chociaż mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy. Drugi mecz był znacznie lepszy od poprzedniego. Chłopcy zremisowali z Turem Milejów 1:1 a ładną bramkę strzelił Nikodem Korkosz. W kolejnym meczu z gospodarzami turnieju odnieśliśmy remis, mimo że znowu graliśmy w osłabieniu. Wynik 1:1 należy uznać za lekki niedosyt, bo chłopcy mieli przewagę przez większość meczu. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Nikodem Korkosz. Pojedynek z Vrotcovią był taki sam jak dwa poprzednie. AF Głusk przeważa mimo gry w osłabieniu, ale w ostatniej akcji meczu traci bramkę i przegrywa 1:0. Na pierwszą victorię w tym dniu chłopcy musieli czekać do ostatniego meczu z Puławiakiem. Ostatecznie wygrali 1:0 po ładnej bramce Szymona Otrockiego, chociaż mogli to prowadzenie podwyższyć, ale mogli też i stracić bramkę. Jednak dobre interwencje całego zespołu oraz bramkarza Huberta Gutka okazały kluczowe do odniesienia zwycięstwa.

AF Głusk - APC Paderewski 0:2

AF Głusk - Tur Milejów 1:1 (bramka Nikodem Korkosz)

AF Głusk - Górnik Łęczna 1:1 (bramka Nikodem Korkosz)

AF Głusk - Vrotcovia Lublin 0:1

AF Głusk - Puławiak Puławy 1:0 (bramka Szymon Otrocki)

AF Głusk: Hubert Gutek - Nikodem Korkosz, Mikołaj Podsiadły, Karol Budzyński, Alan Michalak, Szymon Otrocki

Następny turniej 14 października w Milejowie.