Żaki na piątkę w BEKSA CUP!

W sobotę na hali ZS w Piaski żacy zagrali w turnieju BEKSA CUP. W turnieju rywalizowało aż 12 zespołów.

W pierwszym meczu nasza drużyna skromnie wygrała z Niedźwiadkiem Chełm I 1:0 a bramkę strzelił Wojciech Rusiński. W drugim meczu biało – zieloni przegrali z gospodarzami turnieju BKS-em Lublin 3:0. Ostatni mecz z Widokiem Lublin decydował o tym czy nasz zespół wyjdzie z grupy, warunkiem było nasze zwycięstwo. Ostatecznie żacy wygrali 2:0 a bramki strzelali Wojciech Rusiński i Piotr Kowalczyk. Końcowa klasyfikacja w grupie A:

BKS Lublin

6:0

AF Głusk

3:3

Widok Lublin

1:2

Niedźwiadek Chełm

0:5

Zajmując drugie miejsce w grupie nasz zespół grał w trzecim półfinale a przeciwnikiem był Widok Skierniewice. Półfinał zakończył się porażką i biało – zieloni walczyli w grupie o miejsca 4 – 6 z UKS Jedynka Krasnystaw i Niedźwiadek Chełm II. W pierwszym meczu przeciwko Jedynce Krasnystaw długo prowadziliśmy 1:0 po bramce Wojciecha Rusińskiego. Wydawało się, że kwestią czasu będą kolejne bramki. Niestety w końcówce przeciwnik wyrównał i mecz zakończył się remisem 1:1. W drugim meczu z Niedźwiadkiem Chełm II padł bezbramkowy remis. W innym meczu naszej grupy Niedźwiadkiem Chełm II wygrał z Jedynka Krasnystaw 2:0.

Skład AF: Norbert Kępa, Filip Matyjaszek, Mikołaj Podsiadły, Nikodem Korkosz, Szymon Otrocki, Wojciech Rusiński, Piotr Kowalczyk, Hubert Gutek, Karol Budzyński, Alan Michalak, Nikodem Adamczyk,

Drużyna zajęła w turnieju 5 miejsce, co można uznać za pozytywny wynik tego turnieju. Bilans turnieju to dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Ponadto Wojciech Rusiński otrzymał indywidualną nagrodę najlepszego zawodnika turnieju BEKSA CUP.

Klasyfikacja końcowa:

1.