Grali jak równy z równym, nie było różnic!

Nasza drużyna żaków r.2009 w sobotę 17 grudnia grała w turnieju o Puchar Burmistrza Kocka. Turniej był obsadzony bardzo dobrymi zespołami, oprócz nas byli również: KKS Polesie Kock, Orlik Lubartów, UKS Wisełka Puławy, PN Motor Lublin, Wrotcovia Lublin, Tur Milejów i BKS Lublin. Rywalizowano na zasadzie każdy z każdym, a więc było do rozegrania aż 7 meczów. Pierwszy mecz z gospodarzami turnieju zakończył się remisem 1:1 a bramkę dla naszego zespołu zdobył ambitnie walczący Krystian Kowalik. W drugim meczu z Turem Milejów wynik był taki sam a bramkę po zespołowej akcji ,,na raty” strzelił Wojciech Rusiński. W kolejnych meczach z PN Motorem Lublin (zwycięzca turnieju) i Orlikiem Lubartów padł bezbramkowy remis. Po czterech meczach nasz zespół miał na swoim koncie cztery punkty. Z UKS Wisełką Puławy chłopcy zanotowali pierwszą porażkę 1:0. Natomiast w następnym meczu bez kompleksów ograli Wrotcovię 1:0 po ładnej akcji Wojciecha Rusińskiego i jeszcze ładniejszej bramce Piotra Kowalczyka. Ostatni mecz z BKS-em Lublin został przegrany w ostatnich sekundach meczu 1:0, chociaż wcześniej były okazje do strzelenia gola.

Nie była to porażka ani żaden sukces dla naszych chłopców. Kolejny sprawdzian i test swoich umiejętności na tle starszych rówieśników z rocznika 2008. Mecze były wyrównane a o końcowym efekcie decydowały niuanse i małe detale, które trzeba poprawiać w treningach. Chociaż byli najmłodszym zespołem prezentowali swój sposób na granie i piłkarskimi umiejętnościami nie odstawali od innych uczestników turnieju. Natomiast była różnica w ich anatomicznej budowie ciała, gdyż starsi chłopcy byli troszkę więksi.

AF Głusk skład: Norbert Kępa, Miłosz Skowyra, Nikodem Korkosz, Mikołaj Podsiadły, Hubert Gutek, Piotr Kowalczyk, Krystian Kowalik, Wojciech Rusiński, Nikodem Adamczyk, Szymon Otrocki.

AF Głusk – KKS Polesie Kock 1:1 (bramka: K.Kowalik)

AF Głusk – Tur Milejów 1:1 (bramka: W.Rusiński)

AF Głusk – PN Motor Lublin 0:0

AF Głusk – Orlik Lubartów 0:0

AF Głusk – UKS Wisełka Puławy 0:1

AF Głusk – Wrotcovia Lublin 1:0 (bramka: P.Kowalczyk)

AF Głusk – BKS Lublin 0:1

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. PN Motor Lublin 17 pkt.
  2. BKS Lublin 16 pkt.
  3. Tur Milejów 11 pkt.
  4. Wrotcovia Lublin 11 pkt. (Wrotcovia – Tur 0:1)
  5. Polesie Kock 8 pkt.
  6. AF GŁUSK 7 pkt.
  7. UKS Wisełka Puławy 6 pkt.
  8. Orlik Lubartów 1 pkt.